Městská knihovna Židlochovice

Nádražní 232 (Robertova vila)
Židlochovice
667 01
Tel.:734 874 629
knihovna@mk-zidlochovice.cz

Provozní doba

Pondělí, Středa, Pátek:

8:00 - 11:00, 12:30 - 17:30

Novinky

Srdečně Vás zveme na prodejní výstavu Petry Teturové, která představuje malby mandal akrylovými barvami. Výstava je přístupná v půjčovní době knihovny.
Srdečně Vás zveme na přednášku z cyklu Brněnské podzemí Ing. Aleše Svobody, která se uskuteční v naší knihovně ve středu 15. listopadu od 18.00 hodin - tématem bude podzemí pod Moravským náměstím. Vstup volný.
Sbírka ke Dni válečných veteránů se koná od 1. do 30. listopadu 2023 v Městské knihovně v Židlochovicích. Pořízením květu přispějete na přímou pomoc veteránům a dalším bojovníkům za svobodu prostřednictvím Centra pomoci Paměti národa. Výtěžek sbírky jde také na to, aby se na jejich příběhy...
Společné čtení, povídání o knihách, knižní tipy, tematická vyrábění. Čas strávený mezi knihami. To je čtenářský klub pro čtenáře od 4. do 7. třídy, který od 2. listopadu otevíráme v židlochovické knihovně. Scházet se budeme každý čtvrtek od 15:30.  
V rámci projektu Jižní Morava čte můžete v knihovně v půjčovní době do konce října shlédnout putovní výstavu Kláry Smolíkové - Knihožrouti. Pro děti je připraveno v areálu Robertovy vily luštění s tajenkou s názvem Co sežral Drak Fuňoch? Pracovní list si můžete vyzvednout v  knihovně nebo...
Městská knihovna Židlochovice vyhlašuje od 4. září osmý ročník literární a výtvarné soutěže pro děti a mládež Jihomoravského kraje od 4 do 15 let, tentokrát na téma „Nekonečný svět fantazie“.  Výtvarná kategorie je určena pouze nejmenším dětem a literární kategorie prózy, poezie či komiksu...
Srdečně Vás zveme na výstavu obrázků židlochovických autorek Michaly Kopečkové a Moniky Grycové, které představují svoji tvorbu. Výstava je přístupná v půjčovní době knihovny.  
Městská knihovna bude fungovat o prázdninách bez omezení v běžné půjčovní době PO, ST, PÁ 8.00-11.00 12.30-17.30 hodin. Ve středu 5. července (státní svátek) bude knihovna uzavřena. Přejeme všem čtenářům krásné léto.
Už tradiční akce pro dospělé, tentokrát na téma "Máme rádi Česko, a ještě více Moravu". Prosíme o přihlášení předem na tel. č. 734 874 629, e-mailem: knihovna@mk-zidlochovice.cz nebo osobně v knihovně do 19. června.
Srdečně Vás zveme na pokračování přednášky z cyklu Brněnské podzemí Ing. Aleše Svobody, které se uskuteční v naší knihovně ve středu 5. dubna od 18 hodin - Zelný trh III. část a Moravské náměstí. Vstup volný.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>